TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3. Çerkezköy Okuyor Projesinin Tanıtımı Yapıldı

3. Çerkezköy Okuyor Projesinin Tanıtımı Yapıldı

3. Çerkezköy Okuyor Projesinin Tanıtımı Yapıldı

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 3’üncüsü düzenlenen Çerkezköy Okuyor projesinin tanıtımı yapıldı. Dün saat 16.30’da Hükümet Konağı’nda yapılan tanıtım programına Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Danışmaz ile Proje Koordinasyon Biriminden sorumlu okul öğretmenleri katıldı. Tanıtım programında konuşan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, yapılan projede emeği geçen tüm öğretmenlere teşekkür etti. Kubilay konuşmasının devamında ise, “İleriye gidebilmemiz için okumak gerekiyor. Üçüncüsü düzenlenen bu projeye gençlerimizin yanı sıra veliler ve vatandaşların da katılabilecek olması çok isabetli olmuş. En çok Çerkezköy Okuyor diye slogan attık ve gerçekten en çok bizim okumamız ve okuduğumuzu idrak etmemiz gerekiyor.” İfadelerini kullandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan proje hakkında bilgi verdi. Erdoğan, “Geçtiğimiz yıllarda sadece ortaokul öğrencilerine yönelik yapılan etkinliğin 3’üncüsünde ilkokul, lise, veliler ve vatandaşlarımızın katılımını sağladık. Proje kapsamında 22 bin öğrenciyi hedefliyoruz, öğrencilerin yanı sırada öğrenci velileri ve vatandaşlarımızı da projeye dâhil ederek farkındalık yaptık.” dedi.

Konuşmaların ardından proje hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı. Çerkezköy Okuyor yarışmasının başvuruları Mart ayına kadar devam ederken, yarışmaya katılmak isteyen vatandaşlar bölgelerindeki en yakın okula dilekçe ile başvurarak kayıt yaptırabilecek. Kayıt bitiminin ardından ise sınav 14 Mayıs’ta yapılacak. Sınav sonucunda ise dereceye giren ilk 3 veli ve vatandaşa plaket, ilk 40’a girenlere ise kültür gezisi hediye edilecek. Öğrencilerde ise ilk 3’e girenlere dizüstü bilgisayarı, 4-5-6’ncı dereceyi elde edenlere bisiklet, 7-8 ve 9’uncu dereceyi elden edenlere mansiyon ödülü, ilk 40’a giren öğrencilere ise kültür gezisi hediye edilecek.

29-12-201529-12-201529-12-2015İstasyon Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No 1/3 Kat 2 ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ - 0 282 726 50 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.