TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AB PROJELERİ

AB PROJELERİ

ÖĞRENCİLERİMİZ AVRUPA YOLUNDA!
4 OKUL 3 ÜLKE
AB PROJESİ KAPSAMINDA STAJA GİDECEK EKİPLER KAYMAKAM ATİLLA SELAMİ ABBAN, BELEDİYE BAŞKANI VAHAP AKAY, MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HÜSEYİN GÜMÜŞ VE TSO BAŞKANI SÜLEYMAN KOZUVA Yİ ZİYARET ETTİLER.
T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Merkezince kabul edilen 4 Okulumuzun, Erasmus+ Mesleki Eğitim, Personel ve Öğrenci hareketliliği kapsamında toplam 120.000,00 Euro bütçeli projelerimizle 65 Öğrenci, 12 Öğretmen 4 Kişi Yönetim ekibi olmak üzere toplam 81 Katılımcımızla gerçekleştirilecektir.
Çerkezköy Eğitim Kurumları olarak Projelerimiz:
1 - Halit Narin MTAL:"Avrupa’da 3 Farklı Alanda Teknik Staj" Projesi İle;
Çekya (Elektrik-Elektronik Teknolojisi) : 7 Öğrenci + 1 Öğretmen
Almanya (Motorlu Araçlar) : 9 Öğrenci + 1 Öğretmen
Almanya ( Metal Teknolojisi) : 7 Öğrenci + 1 Öğretmen
2 - Hacı Fahri Zümbül MTAL:“3 Meslek, 1 Mesele: Avrupa´da Staj Faaliyetleri” Projesi ile;
Çekya (Çocuk Gelişimi ve Eğitimi) : 10 Öğrenci + 1 Öğretmen
Çekya (Yiyecek-İçecek Hizmetleri) : 10 Öğrenci + 1 Öğretmen
İtalya (Giyim Üretim Teknolojisi) : 5 Öğrenci + 1 Öğretmen
3 - Çerkezköy Özel Eğitim MEM:“Avrupa Stajlarıyla Engelsiz Hayata Merhaba De” Projesi İle;
İtalya (Mobilya ve İç Mekan Tasarımı) : 7 Öğrenci + 2 Öğretmen
4 - Çerkezköy Müjgan Serkan Karagöz Özel Eğitim UO:“Bizde Varız!” Projesi İle;
Almanya (El sanatları, Tekstil, Mobilya) : 10Öğrenci + 4 Öğretmen

Projelerin temel kurgusunun; mesleki eğitimde yenilikler ve katılımcıların kişisel gelişimlerinin geliştirilmesi olduğunu söyledi. Bu faaliyetlerin Avrupa örnekleri ve deneyimiyle öğrenebilmesinin bölgemiz sanayisine teknik bilgi ve mesleki tecrübe transferi olacağını söyledi.
İtalya, Çekya ve Almanya’da 2 hafta boyunca 60 saatlik yurtdışı eğitimi, 40 saatlik de yurtiçinde olmak üzere toplamda 100 ders saatini kapsayan bir eğitim döneminin kapsadığı öğrenildi. 
Yurtiçindeki eğitimlerinin yanında yurtdışındaki alınan eğitimlerin de ilgili ülkelerce sertifikalar ile belgelendirileceğini söylendi. Her bir yararlanıcının bu projeden toplam 4 adet sertifika ve belge almaya hak kazandığı ve bu belgelerin uluslararası denklik işlemleri olan Europass işleminin devam ettiği söyledi. 
Katılımcı öğrenci ve öğretmenler, yurtdışında hafta sonları sosyal gezi olarak Avrupa da farklı ülkelerdeki Paris, Venedik, Floransa, Köln, Düseldorf, Amsterdam ve Brüksel şehirlerine gezilerin organize edileceği öğrenildi. Uygulanan bu proje ile birlikte katılımcıların mesleki, sosyal ve kişisel gelişimlerinde pozitif katkılarda bulunduğu ve bu sayede vatandaşlık görevleri için farkındalık, evrensel değerlere sahip olma ve özgüven duyularının gelişmiş olacağının görüleceğini dile getirdi.

 

03-01-201803-01-201803-01-201803-01-201803-01-201803-01-2018

İstasyon Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No 1/3 Kat 2 ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ - 0 282 726 50 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.