TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Açık Öğretim Okulları 2021-2022 Eğitim - Öğretim Yılı II. Dönem İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri Bugün Başladı

Açık Öğretim Okulları 2021-2022 Eğitim - Öğretim Yılı II. Dönem İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri Bugün Başladı

        Açık Öğretim Ortaokulu ile Açık Öğretim Lisesi ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin 27 Aralık 2021 tarihinden itibaren 28 Ocak 2022 tarihi mesai bitimine kadar; Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri ile Mesleki Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme işlemlerinin 17 Ocak 2022 tarihinden 28 Ocak 2022 tarihi mesai bitimine kadar yapılması, belirtilen tarihlerde çeşitli nedenlerle kayıt işlemlerini yaptıramayan öğrencilerin 31 Ocak 2022 tarihinden 08 Şubat 2022 tarihi mesai bitimine kadar kayıt işlemlerinin yapılması Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce uygun görülmüştür. 

        2021 - 2022 Eğitim-Öğretim Yılında e-Okul sisteminde aktif olan öğrenciler, Açık Öğretim Liselerine kayıt yaptırmak istemeleri halinde, örgün eğitimde dönem atlatma işlemi tamamlandıktan sonra bu öğrencilerin ilk kayıt işlemleri yapılabilecektir. 

        Açık öğretim okullarının ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri ile ilgili bilgilendirme Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinin yüz yüze  eğitim iş ve işlemlerini yürüten kurumlarca yapılacaktır.   

 

Açık Öğretim Lisesi İlk Kayıt Yapacak Öğrenciler İçin Gerekli Evraklar; 

 1. Ortaokuldan mezun ise diploma aslı veya diploma kayıt örneği (Aslı ıslak imza ve mühürlü olması gerekmektedir.) 

 2. Lise terk ise tasdiknamenin aslı veya belge yok ise tasdikname kayıp belgesi aslı not dökümü ile (ıslak imza ve mühür olması gerekmektedir.)

3. 1 adet biyometrik fotoğraf

4. 1 kimlik fotokopisi

5. 18 yaş altı öğrencinin kesinlikle velisi (anne veya baba) olması gerekmektedir. 

6. 18 yaş üstü öğrencilerin kendisi olması gerekmektedir. 

İstasyon Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No 1/3 Kat 2 ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ - 0 282 726 50 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.