TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anaokulu için Yer Teslimi Yapıldı

Anaokulu için Yer Teslimi Yapıldı

İlçemiz Şehit Mustafa Baykuş İlkokulunun bahçesinde Tekirdağ Valiliği, Çerkezköy Kaymakamlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile SEG Boya Kimya Tekstil İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. arasında 16.03.2016 tarihinde imzalanan protokol çerçevesinde 6 derslikli, 12 şubeli anasınıfı yapılması için Çerkezköy Kaymakamlığında düzenlenen toplantı ile yer teslimi yapıldı.

 

Sayın Kaymakamımız Metin KUBİLAY başkanlığında yapılan toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin ERDOĞAN, SEG Boya Yönetim Kurulu Başkanları Mustafa Gürdal ADAL, Saim BUYRUK ve yüklenici firma adına Emre FERAH katıldı.

 

Hayırseverlere eğitime yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür eden Sayın Kaymakamımız “Anasınıfı eğitimi alan öğrencilerin zihinsel, bilişsel ve motor becerilerinin geliştirilmesi, ilkokula hazırlık yapılması bakımından okul öncesi eğitim alamamış öğrencilere göre çok daha iyi noktada olduğu bilimsel bir gerçektir. Bu nedenle İlçemiz Şehit Mustafa Baykuş İlkokulu bahçesinde yapılacak olan 6 derslikli Anasınıfının, eğitim bölgesi için çok önemli bir kazanım olacağı ve bölgedeki tüm okul öncesi çağındaki öğrencilerin eğitimini tamamlayıp ilkokula başlayacak fiziksel imkânlar hazırlanmış olacaktır. Yapılacak olan Anasınıfı ile 240 öğrencinin okul öncesi eğitime katılımı sağlanacak olup, İlçemizin okul öncesi eğitimde okullaşma oranının % 100 olması yolunda çok önemli bir mesafe alınmış olacaktır.” dedi.

 

Yapılacak olan Anaokulunun 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında hizmet vermeye başlayacağını belirten Sayın Kaymakamımız, tüm katılımcılara teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

 

27-07-201627-07-2016

İstasyon Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No 1/3 Kat 2 ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ - 0 282 726 50 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.