TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanlığımızdan Okullarımıza Teşekkür Belgesi

Bakanlığımızdan Okullarımıza Teşekkür Belgesi

Meslek lisesi memleket meselesi ve üreten mesleki eğitim gelişen Türkiye düsturu ile başladığımız bu yolda döner sermaye marifetiyle salgın süresince piyasanın ve okullarımızın ihtiyaçlarını karşılayan meslek liselerimize Millî Eğitim Bakanlığı tarafından teşekkür belgesi gönderilmiştir.

2023 Eğitim vizyonunun temel ilkesi olan döner sermayeye bağlı üreten meslek liseleri ilçemizde hayat bulmuştur. Halit Narin Meslekî ve Teknik Anadolu Lisemiz temizlik malzemelerinin tüm çeşitleri ile adeta bir fabrika gibi üretim yapmıştır.

Bu sürecin başlangıcından itibaren model okul Çanakkale Yenice Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret dahil her aşamasında ekiple birlikteydik. Yine aynı okulumuz "işimiz iş" sloganı ile yaptığı proje ile Trakya Kalkınma Ajansından yaklaşık 380 bin Tl imalata dayalı meslekî eğitimin geliştirilmesi için hibe desteği almıştır.

Türk Tekstil Vakfı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisemiz sadece maskeyi değil makinasını da üretti ve diğer illere kurulumunu yaptı. Ayrıca 1120000 maske üretmiştir.

Hacı Fahri Zümbül Meslekî ve Anadolu Lisesi 960000 maske üretimi ile sürece katkı vermiştir. Bu yıla kadar yılllık 300 500 bin arası döner sermaye cirosu var iken bu yıl milyonlar aşılmıştır.

Salgın süreci ile ilgili değilse de Kızılpınar Belediyesi Çok Programlı Anadolu Lisesi Mobilya ve dekorasyon bölümü de döner sermaye marifetiyle mobilya üretimi yapmaktadır.

Sürecin tamamında emeği geçen başta okul müdürleri Murat Güldez , Murat Kıroğlu, Tuğrul Selimoğlu ve Hasan Dede, müdür yardımcılarına, öğretmen arkadaşlarıma, döner sermaye saymanından üretimden görev alan öğrencilerimize kadar herkese teşekkür ediyorum.

Hüseyin GÜMÜŞ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

16-12-202016-12-202016-12-2020

İstasyon Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No 1/3 Kat 2 ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ - 0 282 726 50 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.