TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Erasmus Projesi de Çerkezköy Anadolu Lisesi'nden

Bir Erasmus Projesi de Çerkezköy Anadolu Lisesi'nden

        Çerkezköy Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Murat Bora ile Yürütücü Öğretmenler Tuba Aydın ve Murat Körük, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından kabul edilen Erasmus+ Programı K122-SCH Okul Eğitimi Programı'nı tanıtmak amacı ile Millî Eğitim Müdürümüz Hüseyin GÜMÜŞ'ü makamında ziyaret etti.

        Bilim KG- AVUSTURYA Tourismusschule Wien 21-Avusturya Berufsschule Amalienstrasse-Avusturya kuruluşları ile ortak yürütecekleri projenin bütçesinin 44675 EURO olduğunu belirten Murat BORA: "Projemizde ana amaç Erasmus+ programı özellikle dijitalleşme ve yeni öğretim metotlarını kazanmaktır. Temel etkinlik alanımız da öğrencileri akademik tabanlı yetiştirmektir. Şu an sistemin istediği nitelikte teknolojiyi yararlı kullanan bir kitleye ihtiyaç vardır ve bu ihtiyacı giderebilmek için yeni metotları öğrenmek gerekmektedir. Bu projenin amacı da paydaşlarımızla bu metotları öğrenmek ve sahadaki uygulanışını gözlemlemektir. Proje kapsamında Avusturya Viyana'ya gidecek olan ekiplerin hareketliliği Nisan ve Mayıs ayında gerçekleşecektir." şeklinde bilgi verdi.

 

İstasyon Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No 1/3 Kat 2 ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ - 0 282 726 50 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.