TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy'de Kütüphanesiz Okul Kalmadı

Çerkezköy'de Kütüphanesiz Okul Kalmadı

        Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesi kapsamında ilçemiz okullarından Kızılpınar Belediyesi Çok Programlı Anadolu Lisesi Mobilya ve İç Mekân Tasarımı bölümü öğretmen ve öğrencileri tarafından Çerkezköy'de 25 ve Tekirdağ genelinde 82 okulun kütüphane mobilyaları imal edilerek montajları yapıldı. Böylelikle Çerkezköy'de kütüphanesi bulunmayan okulumuz da kalmadı. 12'si Zenginleştirilmiş Kütüphane olmak üzere ilçemizde toplam 52 okulumuzun kütüphanesi bulunmaktadır.

        Ayrıca Müdürlüğümüz tarafından yürütülen "Ben Okurum Geleceğim Aydınlanır" projesi kapsamında ortaokul ve liselerimize toplam 2 bin 772 kitap kazandırılmış oldu. Tüm okullarımızdaki kitap sayısı 2022 yılının Mayıs ayında 71 bin 844 iken, Aralık ayında 96 bin 770'e ulaşarak 7 ayda okullarımıza 24 bin 926 kitap kazandırıldı.İstasyon Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No 1/3 Kat 2 ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ - 0 282 726 50 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.