TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy BİLSEM Öğrencileri TEKNOFEST Finalinde Yarışacak

Çerkezköy BİLSEM Öğrencileri TEKNOFEST Finalinde Yarışacak

        Cumhuriyetimizin 100. yılında geleceğe umutla bakan bir Türkiye için #sengeleceksindiye sloganıyla teknoloji tutkunlarını bir araya getiren TEKNOFEST'te teknoloji yarışmaları bu yıl 10 Nisan - 01 Mayıs 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek.

        332 binden fazla takım, 1 milyon yarışmacının 41 ana yarışma ve 102 farklı kategoride yarıştığı TEKNOFEST teknoloji yarışmaları bu yıl; Kocaeli, Bursa, Ankara, Aksaray ve İstanbul'da gerçekleşecek. Çerkezköy Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Şahin Soylu ve Asya Bayraktar, Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuyla yola çıkılan 2023 Teknofest Yarışması'nda "İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Sağlık ve ilkyardım Kategorisi"nde 27 Nisan - 01 Mayıs tarihleri arasında Atatürk Hava Limanı'nda düzenlenecek olan 5 günlük festivalde yarışarak en iyisi olmak için mücadele edecek.

        Teknoloji, bilim, havacılık-uçuş gösterileri, ödül törenleri, sergiler, zirveler, atölye çalışmaları ve etkinliklerle dolu programda finalde yarışacak Çerkezköy Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerimiz Şahin Soylu ve Asya Bayraktar, BİLSEM Müdürü Fatma İller, Veliköy Belediyesi Ortaokulu Müdürü Cihan Adam, öğretmenleri ve aileleriyle birlikte Millî Eğitim Müdürümüz Hüseyin Gümüş'ü ziyaret etti. Millî Eğitim Müdürümüz Hüseyin Gümüş, gençlerin başarılı ve öz güvenli projelerine sahne olacak finalde Çerkezköy Bilim ve Sanat Merkezi'nin de yer almasından dolayı gurur duyduğunu dile getirerek öğrencilerimize başarılar diledi. 

 

26-04-202326-04-202326-04-2023

İstasyon Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No 1/3 Kat 2 ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ - 0 282 726 50 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.