TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ERDOĞAN´ ın Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ERDOĞAN´ ın Öğretmenler Günü Mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ERDOĞAN´ ın Öğretmenler Günü Mesajı

Millet Mekteplerinin açılışı ve Atatürk´ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım, 1981´den itibaren Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

 

Baş Öğretmen Atatürk’ün yıllar önce söylediği;

 

“Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.”

 

Ülkelerin ve toplumların en önemli gücü, en büyük zenginliği, nitelikli, iyi eğitimli, çalışkan, yeniliklere ve rekabete açık insan kaynağıdır.

 

Kıymetli meslektaşlarım;


Milli eğitimin amaç ve ilkelerini benimsemiş, Millî, manevî, ahlaki ve insanî değerleri özümsemiş, tarihini ve tarihi vazifesini anlayarak, ülkemizin her alanda inşası ve ihyası sorumluluğunu hissederek 1071 deki sağlam irade ile İstanbullun fethindeki ilmin kullanım idraki ile kurtuluş savaşındaki medeniyet mirasını tekrar canlandırma azmi ve kararlılığı ile yaşadığımız zamanda ise muasır medeniyetlerin mihmandarı olma şuurunu ile yetişecek nesillerin sorumluluğunda kim var dendiğinde ardına bakmadan ben varım diyerek çalışan öğretmenler olmalıyız.

 

Bu anlamlı günde;


Kutsal görevlerini aşkla, şevkle ifa eden değerli öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor. Saygılar sunuyorum.

                                                                                             

                                                                                                             Hüseyin ERDOĞAN

                                                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü

İstasyon Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No 1/3 Kat 2 ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ - 0 282 726 50 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.