TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Gençler Pratik Ekip Yarışmasında Bronz Madalya

İlçemiz Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri alanı ekibi, 14. Uluslararası Gastronomi Festivali Gençler Pratik Ekip Yarışmasında Bronz Madalya Kazandılar.
Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Gençler Pratik Ekip Yarışmasında Bronz Madalya

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından 11-14 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Gastronomi Festivali kapsamında gerçekleşen yarışmalarda okulumuz Yiyecek İçecek Hizmetleri alanı da faaliyet göstermiştir.

 

14.sü düzenlenen festivalde okulumuz 25 ülkenin katıldığı yarışmalarda Gençler Pratik Ekip kategorisinde 1 ekiple yarışmış ve 21 ekibin katıldığı bu yarışmada önceden belirlenmiş değerlendirme kriterleri baz alındığında yeterli puanı alarak okulumuza bronz madalya kazandırmıştır.

 

Ekibimiz 11-Y sınıfından Sena SATAR, Fatma YILMAZ, Emine ÇİFCİ ve Eda Nur DİN isimli öğrencilerimizden oluşmuştur.

 

Öğretmenimiz Suat ADIYAMAN rehberliğinde hazırlıklarını tamamlayan ekibimizin rakipleri arasında KKTC ve Kore’den katılan yarışmacılar da faaliyet göstermiştir. Ayrıca 23 yaş sınırı bulunan yarışmada çeşitli otellerden ve üniversitelerden katılım olmuş ve 21 ekip arasında lise düzeyinde 8 okul yarışmıştır.

 

19-02-201619-02-2016

İstasyon Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No 1/3 Kat 2 ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ - 0 282 726 50 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.