TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BT Öğretmenleri Kapasite Geliştirme Eğitimleri Tamamlandı.

BT Öğretmenleri Kapasite Geliştirme Eğitimleri Tamamlandı.

        Trakya Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen ve Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde hazırlanan “BT Öğretmenleri Kapasite Geliştirme Eğitimleri” kapsamında Çerkezköy, Kapaklı ve Saray ilçelerinde görev yapan Bilişim Teknolojileri (BT) öğretmenlerinin mesleki kapasitelerini artırabilmek adına Pakize Narin Anadolu Lisesi’nde “5 gün 35 saat” süre ile uygulamalı olarak verilen STEM eğitimleri başarı ile tamamlandı.

 

        Proje kapsamında Çerkezköy, Kapaklı ve Saray ilçelerindeki ortaokul ve lise-dengi okullarda görev yapan 54 (elli dört) BT öğretmenine App Inventor ile Mobil Uygulama Geliştirme, Tinkercad ile 3D Modelleme, STEM Sınıfı Oluşturma, Arduino ile Elektronik Devre Programlama gibi konularda eğitimler verildi.

 

        Eğitim sonunda gerçekleştirilen törende katılımcılara sertifikaları takdim edilerek elde ettikleri bilgi ve birikimleri okullarda kullanmaları temennisi ile çalışma sonlandırıldı.

 

30-10-201730-10-201730-10-201730-10-2017

İstasyon Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No 1/3 Kat 2 ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ - 0 282 726 50 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.