TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Veliköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Kütüphane Açılışı Yapıldı

Veliköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Kütüphane Açılışı Yapıldı

        Veliköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Z-Kütüphane açılışı Açılışa Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami ABBAN, Belediye Başkan Yardımcısı Enver BAYRAM, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Volkan TORUN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin GÜMÜŞ, Milli Eğitim Şube Müdürleri Yusuf HAYRİ ve Mehmet Fatih KOCABAŞ, Veliköy Mahalle Muhtarı Ersan ALBAYRAK, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Okul Müdürü Yusuf BUDAK yaptığı konuşmasında kitapların olmadığı bir dünyanın düşünülemeyeceğini belirterek "Eğitimin, bilimin, sanatın temeli kitaba dayanır. Günümüzde uygarlık çok gelişmiştir. Radyo, televizyon, bilgisayar, internet gibi iletişim ve bilgilenme araçları çok gelişmiştir. Ne kadar gelişse de, yaygınlaşsa da bunların hiçbirisi kitabın yerini tutamaz. Zaten dünyanın en gelişmiş ülkelerinde kitaba, kütüphaneye olan ilginin azalmaması, hatta artması bunun kanıtıdır. Bizler de Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Uygulamaya dayanan ve yaygın bir eğitim için yurdun bütün önemli merkezlerinde çağdaş kütüphaneler açmak gerekmektedir' sözünün ışığında kütüphanemizi açtık" dedi.

        Kütüphanenin genel bütçe ve çevre imkânlarıyla yapıldığını, onarım, tadilat, dekorasyon ve donanımıyla birlikte toplam 45 bin 460 liraya mal olduğunu belirten Okul Müdürü Yusuf BUDAK "Geçen yıl okulumuz kayıtlarında toplam 153 kitap varken, kütüphane yapıldıktan sonra başlatılan kitap toplama kampanyasından sonra şuanda kütüphanemizde bin 550 kitap var. Her geçen gün kitap sayımız artıyor. Ayrıca kütüphanemizde 4 adet ekran kasalı bilgisayar bulunuyor. İnternet bağlantısıyla da öğrencilerimizin dijital ortamda da araştırma yapmaları için gerekli ortam hazırlandı" dedi.

        Okul Müdürü Yusuf BUDAK'ın konuşmasının ardından kitap toplama kampanyasına destek olan Çerkezköy Belediyesi, ÇOSB ve Veliköy OSB yetkililerine, Bir Fikrim Var Projesi yarışmasında OROK adlı proje ile 4. olan ve bu projelerinin kütüphane yazılım programını kendi okul kütüphanesinde ve Türkiye genelinde şu an 4 farklı okul kütüphanesinde online olarak kullanılmasını sağlayan proje danışman öğretmeni Engin AKKOCA ve proje sahibi öğrenciler Yusuf TÜRKAN ile Ümit PALA'ya da plaket takdim edildi. Okulun konferans salonunda düzenlenen programın ardından kütüphaneye geçen Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami ABBAN ve beraberindekiler kurdele keserek açılışı yaptıktan sonra kütüphanede incelemelerde bulundu.

 

 

15-05-201915-05-201915-05-201915-05-201915-05-201915-05-201915-05-201915-05-2019

İstasyon Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No 1/3 Kat 2 ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ - 0 282 726 50 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.