TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Kaymakamımız Atilla Selami Abban ile

Sayın Kaymakamımız Atilla Selami ABBAN ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin GÜMÜŞ "Yayaların Önceliği Kırmızı Çizgimiz" Etkinliği'ne Katıldı
Sayın Kaymakamımız Atilla Selami Abban ile

Sayın Kaymakamımız Atilla Selami Abban "Yayaların Önceliği Kırmızı Çizgimiz" Etkinliği'ne Katıldı

Tüm Türkiye'de trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla 'Yayaların Önceliği Kırmızı Çizgimiz' uygulaması başlatıldı.

Bu kapsamda Sayın Kaymakamımız Atilla Selami Abban, İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serkan Engin, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Gümüş ve Çerkezköy Şoförler Odası Başkanı Mustafa As ve beraberindekilerin katılımıyla yaya önceliğine dikkat çekmek için etkinlik düzenlendi. Sayın Kaymakamımız, Çerkezköy Hükümet Caddesinde bulunan yaya geçidindeki beyaz şeritlerden birini kırmızıya boyadı. Ayrıca yaya geçitlerinden geçen vatandaşlara maske, kırmızı düdük, tişört ve şapka dağıtıldı. Trafikteki sürücülere ise yaya önceliğine uyumaları noktasında uyarılarda bulundu. Etkinliğe bir grup öğrencimizde katılarak farkındalık çalışmlarına katkıda bulundu

Sayın Kaymakamımız Atilla Selami Abban 'Yayaların Önceliği Kırmızı Çizgimiz' uygulaması kapsamında yaya önceliğine farkındalık oluşturulmaya çalıştığını söyleyerek, "Yaya güvenliğini sağlamak, vatandaşların bu konuda dikkatini çekmek için arkadaşlarımız birçok yaya geçidinde aynı faaliyeti yürütüyor. Şapka, tişört, kırmızı düdük ve broşürleri dağıtıyoruz. Sürücülerimizin, yaya geçitlerinde önceliği yayalara vermelerini sağlayacak çalışmalarda bulunduk" dedi.

2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi'nde belirtilen hedeflere ulaşmak için devletin tüm unsurları ile konunun takipçisi olunacağını ve yıl boyunca toplumsal farkındalığı artırmaya yönelik etkinlik ve kampanyaların düzenlenmesine devam edileceğini belirtti.

30-03-202130-03-202130-03-202130-03-202130-03-2021

İstasyon Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No 1/3 Kat 2 ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ - 0 282 726 50 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.