TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin ERDOĞAN´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin ERDOĞAN´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin ERDOĞAN´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

 

 

Vatanımızın her bir köşesinin düşman tarafından işgal edildiği, istiklalimizin ayaklar altına alındığı karanlık tablodan aziz milletimizin şanlı bir silkinişle ayağa kalkışının, demokrasinin kalbi ve milli iradenin temsil makamı olan TBMM´nin açılışının 95. yıl dönümünü idrak ediyoruz.

 

Yokluklar içerisinde kurulan İlk Meclis, önce milletimizi tek bir çatı altında toplamış, sonra da eşine az rastlanır bir bağımsızlık mücadelesi vermiştir. Bu destansı mücadele sonucunda genç Türkiye Cumhuriyeti´nin temelleri atılmıştır.

 

TBMM millet iradesinin yansımasıdır. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran iradenin millet iradesi olduğunun göstergesidir. Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu ve ilk Meclis Başkanı Gazi Mustafa Kemal, milli iradenin hayat bulduğu bu günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan etmiştir.Bu bayram, dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan, barış ve kardeşlik gibi yüce değerlerin büyük bir özveri, coşku ve samimiyetle paylaşılmasına, dünyaya yayılmasına, farklı kültürlerin bir araya gelerek buluşmasına ve kaynaşmasına vesile olan ilk ve tek çocuk bayramıdır.

 

Milli Eğitim camiası olarak inanıyoruz ki, sorumluluklarının bilincinde, ülkesini ve milletini seven, ufku geniş, büyük düşünen, sorumluluk duygusu gelişmiş iyi eğitimli bir nesil, Türkiye’nin her alanda sıçramasını sağlayacaktır. Ayrıca ülkemizde toplumsal barış ve huzurun demokrasiyi içimize sindirmek, millet iradesini egemen irade olarak kabul etmekle mümkün olacağına inanıyoruz.

 

Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk´ü, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını minnet ve şükranla bir kez daha hatırlıyoruz.

 

Bu vesile ile Milli Mücadeleyi gerçekleştiren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum.  

 

Hüseyin ERDOĞAN          

İlçe Milli Eğitim Müdürü       

İstasyon Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No 1/3 Kat 2 ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ - 0 282 726 50 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.