TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ERDOĞAN´ ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ERDOĞAN´ ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

23 Nisan 1920 de TBMM çağrı usulü ile toplanmış. İlk meclis oluşturulmuştur ve ilan edilmiştir. 23 Nisan 1924’te 23 Nisan gününün bayram olarak kutlanmasına karar verilmiş. 1929 yılında ise Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanılmıştır. 1979´da, ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşınan bayram, her yıl ülkelerden gelen misafirlerimizin katılımı ile dünya çocukları bayramı olarak kutlanılmaktadır.

 

Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir. Çünkü bu medeniyet çocuğu daima kıymetli ve muhatap almıştır. Muhatap alınmamın nişanesi olarak milli iradenin yansıması olan TBMM’nin açılışının çocuklara armağan edilmesi ile muhatap alınmaları taçlandırılmıştır.

 

Milletleri ayakta tutan halkın idraki ve iradesidir.

 

Kadim medeniyet sahibi olan bu milletin; bulunduğu zamana göre istişare ortamları; toylar, kurultaylar divanlar ve son olarak meclis yapısı ile ortaya çıkmaktadır.

 

İlk Meclis başkanımız Gazi Mustafa Kemal’in belirttiği üzre “Halbuki asırların yarattığı millî bir ruha, kuvvetli ve daimî bir millî iradeye hiçbir kuvvet karşı koyamaz”.

 

Sözü ile Milletin iradesinin gücünü ortaya koymuştur.

 

Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, Milli Mücadeleyi sürdürerek günümüzde de canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, rahmetle şükranla bir kez daha yâd ediyor,

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum.

 

                                                                                              Hüseyin ERDOĞAN

                                                                                               İlçe Milli Eğitim Müdürü

İstasyon Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No 1/3 Kat 2 ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ - 0 282 726 50 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.