TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde Okul Öncesi Okullaşma Oranı Yüzde 92'ye Yükseldi

İlçemizde Okul Öncesi Okullaşma Oranı Yüzde 92'ye Yükseldi

        Emine Erdoğan'ın himayeleri ve Millî Eğitim Bakanlığımız'ın okulöncesi eğitimi yaygınlaştırma projesi kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda ilçemizde okul öncesi seviyesinde okullaşma oranı geçen yıla kıyasla büyük oranda yükseldi.

        Anaokullarımıza 3-5 yaş arası çocuklarımızın okul kayıtlarının yapılması hususunda okul müdürleri ile toplantılar yapılmış ve veli görüşmeleri gerçekleştirilmişti. Yapılan çalışmalar neticesinde 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı başında 9 okulumuzda 2'şer şubeli anasınıflarının da faaliyete başlamasıyla; okullaşma oranı 4 yaş grubunda %12'den %35'e, 5 yaş grubunda %57'den %92'ye yükseldi. Artan öğrencilerimiz ve ana sınıflarımızın ihtiyaçları için Bakanlığımızın sağladığı ödeneklerle okullarımızın donatımları ve materyal eksikleri de tamamlandı.  

        Ayrıca Bakanlığımız tarafından eğitimde fırsat eşitliğini artırmak amacıyla Türkiye genelinde sürdürülen çalışmalar dahilinde önümüzdeki eğitim öğretim yılı için ilçemize toplam 72 derslikli 9 anaokulu yapımı projesi planlanmaktadır. Projeler hayata geçirildiğinde, okul öncesi eğitimde şu an ulaştığımız %92'lik okullaşma oranını %100'e çıkarmaya bir adım daha yaklaşılmış olacak.  

İstasyon Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No 1/3 Kat 2 ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ - 0 282 726 50 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.