TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kimya Öğretmeni Melis Doğanyiğit Forklift Kullanarak "Erkek İşi" Tabusunu Yıktı

Kimya Öğretmeni Melis Doğanyiğit Forklift Kullanarak

        İlçemiz okullarından Çerkezköy Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojisi Öğretmeni Melis Doğanyiğit, "Liseden" markasıyla dezenfektan, sıvı sabun, kolonya vb. temizlik malzemesi üretimi yapılan Kimya Teknolojisi Alanı Üretim Atölyesi'nde ihtiyaç duyulan forklift aracının kullanımı için iş makinesi ehliyeti aldı. Atölyede görevli 10 öğretmenden 5'inin erkek ve bunlardan da 3'ünün forklift kullanabildiğini, ancak haftanın hemen hemen her günü üretimlerin devam ettiği için aracın kullanımına ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Melis Öğretmen, atölyede arkadaşlarının iş yükünü hafifletebilmek adına bu işe giriştiğini söyledi.  

        Öğretmenliğin yanı sıra forklift operatörlüğü de yapan Melis Doğanyiğit, öğretmen arkadaşlarının yükünü azaltırken, kadın olmanın yapmak istediklerine engel olmadığını ispatlayarak özellikle kız öğrencilere de örnek oluyor. Zaten B sınıfı ehliyet sahibi olan Melis Öğretmen, forklift kullanmanın aslında çok da farklı olmadığını, sadece çeşitli kimyasallarla çalıştıkları için biraz daha riskli olduğunu ifade etti.  

 

07-03-202207-03-202207-03-202207-03-2022

İstasyon Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No 1/3 Kat 2 ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ - 0 282 726 50 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.