TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim - Sektör Buluşması Toplantısı Yapıldı

Millî Eğitim - Sektör Buluşması Toplantısı Yapıldı

        Milli Eğitim ile özel ve kamu sektöründe meydana gelen gelişmeler ile eğitim sisteminin eş güdümünü sağlamak, sanayi sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak ve istihdama katkı sağlamak amacıyla 'Mesleki Ve Teknik Eğitim İşbirliği Protokolü' imzalandı. Sanayi kenti olan Çerkezköy'de protokol kapsamında kalifiyeli eleman sıkıntısını gidermek ve nitelikli iş gücünü arttırmak maksadıyla Çerkezköy Esnaf ve Sanatkârlar Odası'nda toplantı düzenlendi.

        Toplantıya, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Apaydın, Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürü Kenan Erez, İŞKUR Temsilcisi Faruk Kocamaz, Çerkezköy Mesleki Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Uzun, Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Murat Kıroğlu, Çerkezköy Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Murat Güldez, Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tuğrul Selimoğlu katıldı. Millî Eğitim ile sektör temsilcilerini buluşturarak karşılıklı fikir alışverişi ve işleyişin değerlendirilmesi gündemi doğrultusunda yapılan mesleki teknik okul yönetim kurulu toplantısında, 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde sosyal ve ekonomik kalkınmanın yolunda gidebilmesi için en güçlü argüman olan eğitimin sektörle entegre edilerek Çerkezköy'de nasıl verimli işbirliği yapılabiliriz konuları görüşüldü.

        Miili Eğitime, Belediye'ye, İŞKUR'a, Sanayi Odası'na, esnafa ve okul müdürlüklerine düşenler nelerdir konularında paylaşımlar yapıldı. Esnaf ve şirketlerde çalışanların kalfa ve esnaflık belgelerinin olup olmadığının tespitinin yapılması, olmadığı takdirde belgelendirilmelerinin sağlanarak nitelikli personel haline getirilmesi karara bağlandı.

İstasyon Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No 1/3 Kat 2 ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ - 0 282 726 50 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.