TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut ÖZER, Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizi Ziyaret Etti.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut ÖZER, Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizi Ziyaret Etti.

Tüm çalışmalarıyla ön plana çıkan ve AR-GE merkezi kapsamına alınmış olan Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Milli Eğitim Bakan yardımcısı Mahmut ÖZER'in ziyaretiyle AR-GE merkezi olarak açılışı yapıldı. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer'in ziyaretine Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN, Çerkezköy İlçe Kaymakamı Atilla Selami ABBAN ve İlçe Mili Eğitim Müdürü Hüseyin GÜMÜŞ de katıldılar.

Pandemi sürecinde faaliyetlerine cerrahi ve N95 maske üretimi yanında N95 maske makinası üretimiyle devam eden okulda bugüne kadar 1.5 milyon maske ve 3'ü devlet kurumuna 1'i özel sektöre olmak üzere 4 adet N95 maske makinası üretimiyle 2 milyon 393 bin lira ciro elde edilmiştir. Yapılan çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederek, bu çalışmaların Bakanlık tarafından izlendiğini ve birçok okula örnek olduğunu ifade etti. Devam eden bu çalışmalar Bakan Yardımcısı Sayın Mahmut Özer tarafından yakından gözlemlendi. Bunun yanı sıra çorap üretimi, Tekirdağ il genelindeki öğretmenler için su geçirmez anti-viral önlük üretimi çalışmaları ve Marmara denizinde baş gösteren müsilaj sorununu çözmek üzere yürütülen faaliyetler de ilgi uyandırdı.

07-07-202107-07-202107-07-202107-07-202107-07-2021

İstasyon Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No 1/3 Kat 2 ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ - 0 282 726 50 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.