TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZ AVRUPA YOLUNDA

ÖĞRENCİLERİMİZ AVRUPA YOLUNDA

 

     Şehit Muharrem Yanal Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi’nin “Mesleğimde Ustalaşıyorum, Engelleri Aşıyorum” ve Kızılpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin “Mesleğim ile Avrupa’ya Geleceğim” adlı projeleri ile Avrupa’ya staj eğitimine gidiyor. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığınca ortaklaşa düzenlenen, Mesleki Eğitim Koordinatörlüğü Başkanlığınca yürütülmekte olan, Erasmus Programı’na dahil edilerek, Muharrem Yanal Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi’ne 31.125 Euro hibe ile 14 öğrenci ve 4 öğretmen Macaristan’ın Budapeşte şehrine ve Almanya’nın Dorsten şehrine; Kızılpınar Belediyesi Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne 57.744,00 Euro hibe ile 30 öğrenci 3 öğretmen Almanya’nın Dorsten şehrine staj eğitimine gidecek.

20 Ocak – 2 Şubat 2019 tarihleri arasında eğitim görecek öğrenciler aynı zamanda Almanya’nın ve yakın çevresindeki ülkelerin tarihi ve turistik yerlerini de gezme imkânı bulacaklardır.

Mesleki alanlarda eğitim gören öğrenciler yurtdışında uygulamalı meslek eğitimleri sonucu operatörlük becerisini, bilgi ve pedagojik kazanımlar elde edebilmeleri amaçlanan projede staj faaliyetlerini bilgisayar ortamında kurgusundan başlayarak final ürün halini alıncaya kadarki tüm aşamaları yerinde yaşayarak öğrenecekler. Nitel ve nicel kalite gerekleri için ürün tasarlayıp, üretim gerçekleştirecek kalifiye teknik iş gücünün Almanya’da uygulamalı eğitimleri yoluyla yetiştirilmesi ve amacı üzerine kuruludur.

Öğrencilerin edindikleri bu kazanımlar ile bölgemizin ihtiyaç duyduğu işgücü piyasasına nitelikli eleman olarak yer bulmaları hedeflenmektedir.

 

 

15-01-2019

İstasyon Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No 1/3 Kat 2 ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ - 0 282 726 50 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.