TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tepe İlkokulu Öğrencisi Elif Dila Kebir Türkiye Şampiyonu Olarak Ay Yıldızlı Forma İle Yunanistan'da Ülkemizi Temsil Edecek

Tepe İlkokulu Öğrencisi Elif Dila Kebir Türkiye Şampiyonu Olarak Ay Yıldızlı Forma İle Yunanistan'da Ülkemizi Temsil Edecek

        Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Antalya'da düzenlenen 2022 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası'nda 7 yaş kızlar kategorisinde şampiyonluğa ulaşan Tepe İlkokulu öğrencisi Elif Dila Kebir, Yunanistan'da 20-30 Nisan'da yapılacak Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı. Uluslararası derece elde etmek isteyen Elif Dila, her gün 2-3 saat çalışarak şampiyonaya hazırlanıyor.

        Hedefi Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu olan Elif Dila'nın Antrenörü Ceylan Aslan, Türkiye şampiyonluğunun kendisini gururlandırdığını dile getirdi. Elif'in hevesle başladığı satrançta daha da güzel dereceler elde edeceğine inandığını anlatan Aslan, şöyle konuştu: "Çalışmaya başladığımız ilk günden hedefimizi koymuştuk. Salgın sürecini çok verimli geçirdik. Çalışmalarımıza ara vermeden devam etmek bizi hedeflerimize daha çok yaklaştırdı. Düzenli satranç derslerinin yanı sıra, en büyük motivasyonu babasının da satranca olan ilgisiydi. Başarıya giden yolda sporcu, antrenör ve aile üçlüsü olarak herkes üzerine düşeni yaptı, sonuç da istediğimiz gibi oldu. Şimdi sırada Avrupa Okullar Şampiyonası var. Elif'in ay-yıldızlı formayla ülkemize şampiyonluk getireceğine eminim." dedi.

 

07-03-202207-03-202207-03-2022

İstasyon Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No 1/3 Kat 2 ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ - 0 282 726 50 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.