TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK-2204 Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Başarı

TÜBİTAK-2204 Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Başarı

İlçemiz okullarından Metin Seçkin Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Ege ÇITAK, Fen Bilimleri Öğretmeni Ezgi HEKİMOĞLU danışmanlığında "SERALARI HANGİ RENGE BÜRÜYELİM?" projesiyle TÜBİTAK-2204 Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda "Fizik" alanında İstanbul Avrupa Bölge 2.si oldular.

Bu projede; hızla artan dünya nüfusunun gıda ihtiyacını daha yüksek verimle karşılayabilmek için sebze ve meyvelerin seralarda daha kısa sürede yetiştirilmesini amaçlayan, bunun için de fotosentez hızını etkileyen faktörlerden birisi olan ışığın rengini test eden öğrencimiz Ege ÇITAK ve öğretmenimiz Ezgi HEKİMOĞLU deneyleri sonucunda dalga boyu küçük olan mavi renkli ışığın fotosentez hızını arttırdığı sonucuna vararak hipotezlerini doğruladılar. Çerkezköy İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak Metin Seçkin Ortaokulunu gurur verici başarısından dolayı tebrik eder, öğrencimiz Ege ÇITAK ile öğretmenimiz Ezgi HEKİMOĞLU'nun başarılarının devamını dileriz.

25-06-202125-06-202125-06-2021

İstasyon Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No 1/3 Kat 2 ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ - 0 282 726 50 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.