TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ar-Ge Merkezi'nin Açılışı 81 İl İle Aynı Anda Yapıldı

Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ar-Ge Merkezi'nin Açılışı 81 İl İle Aynı Anda Yapıldı

        Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi Kapanış ve 50 Ar-Ge Merkezi Açılış Töreni, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve Millî Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER'in katılımıyla, 81 ilde telekonferans yolu ile eş zamanlı gerçekleştirildi. İlçemizde Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde hizmete giren Ar-Ge Merkezi'nin açılış kurdelesi, Kaymakamımız Murat DURU ve İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri  tarafından kesildi. Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan tören, Bakanlığımız tarafından hazırlanan tanıtım filminin ardından, Millî Eğitim Bakanımız Mahmut ÖZER'in konuşması ile devam etti. Konuşmasında; Atılan sistematik adımlar sayesinde sınav puanıyla öğrenci alan mesleki ve teknik Anadolu liselerine ilginin artarak kontenjanların %95'i aştığını, meslek liselerinin hak ettiği itibara yeniden kavuşarak mesleki eğitimin yeniden Türkiye'nin umudu olduğunu dile getirdi. Sektörün güçlü temsilcileriyle iş birliği içinde olunarak mesleki eğitimin gelişmesi ve büyümesinin istihdamın artması, gençlerin geleceğe daha güvenle bakması ve üretimin artması anlamına geldiğini ifade etti. Proje ve tescile verilen önem sayesinde mesleki ve teknik eğitim veren okullar bünyesinde toplam 50 AR-GE merkezi kurduklarını belirtti.

        Millî Eğitim Bakanımızın ardından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN, mesleki eğitimi güçlendirmek için 1 milyar lira yatırım ile donanım ve bakım onarımlarının yapılarak eksikliklerinin giderildiğini dile getirdi. 24 ilde mesleki eğitim veren okullara kurulan 50 AR-GE merkezinin açılışıyla Öğretmen ve öğrencilerinizin yeni ürünler tasarlayıp bu ürünlerin mülkiyet hakkını alarak ekonomik bir değere dönüştürülmesi sebebiyle AR-GE merkezlerinin son derece önemli olduğunu ifade etti.  

        Kaymakamımız Murat DURU da yaptığı konuşmada, mesleki eğitimin önemine değindi. Çerkezköy'ün sanayi kenti olmasından dolayı nitelikli eleman ihtiyacının karşılanmasında meslek liselerinin önem arz ettiğini söyledi. Sayın Kaymakamımız; "Burada üretilen projelerle ilçemizde çok güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Ar-Ge Merkezimizin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

 

11-10-202111-10-202111-10-202111-10-202111-10-202111-10-202111-10-202111-10-202111-10-2021

İstasyon Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No 1/3 Kat 2 ÇERKEZKÖY/TEKİRDAĞ - 0 282 726 50 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.